Návod k nastavení řídící jednotky MP4 : Koloběžky CROSCO E-line, Elektrické koloběžky CROSCO E-line

CROSCO E-line koloběžka vybavená
dodatečně pomocným elektrickým pohonem

Návod k nastavení řídící jednotky MP4

Instalace, spuštění a obsluha obslužného programu (SW) pro nastavení řídící jednotky (ŘJ) motoru GOLDEN MOTOR Magic Pie 4 (MP4) v Crosco E-LINE

!!! jen pro Win7/Win8/Win10 !!!

 

 1. Stáhněte si soubor Vector-Software-And-USB-Driver-May-2015.zip (kliknutím na název souboru zahájíte stahování)do svého počítače a rozbalte jej. V adresáři pak naleznete soubor CH341SER.EXE (driver pro USB připojení) a vlastni program pro nastavování ŘJ (soubor GoldenMotor(b15_0429).exe).
 2. Doinstalujte do PC / NTB potřebný driver pro použitou ŘJ.
 3. Vypněte hlavní vypínač na motokoloběžky (odpojovač baterie - vpravo dole).
 4. Odšroubujte 6 šroubů po obvodu plastového krytu baterie (stupačka) a opatrně sejměte kryt dolů - pozor neutrhnout kabely!
 5. Po levé straně baterie (ve směru jízdy) vyberte fixační polystyren - pod ním je kabel s konektorem pro připojení dodávaného speciálního USB programovacího kabelu.
 6. Spojte uvedený konetor s programovacím USB kabelem - pozor na mechanické poškození pinů konektorů při spojování kabelů (třeba trefit vymezovací výřezy v konektorech).
 7. Připojte programovací kabel do USB portu vašeho PC / NTB.
 8. Spusťte obslužný SW v PC / NTB - zobrazí se následující okno

 1. Pro připojení ŘJ k PC / NTB klikněte na ikonu "CONNECT" v horní liště programového okna.

 1. V případě že se po kliknutí na "CONNECT" zobrazí hlášení "DATA PACKET LENGTH ERROR!" Zavřete hlášení klepnutím na "OK", změňte COMport z COM3 na jiný a opakujte krok 9. dokud se nezobrazí hlášení "NO RESPONSE BECAUSE TIMEOUT"

 1. Kliknutím na "OK" zavřete okno "NO RESPONSE BECAUSE TIMEOUT".
 2. Zapněte hlavní vypínač na motokoloběžky (odpojovač baterie - vpravo dole) - vzhled okna programu se změní na obdobný zobrazenému zde. V pípade že se tak neděje opakujte kroky 10-12.

 1. Program automaticky načte hodnoty uložené v ŘJ a vypíše o tom hlášení "DOWNLOAD PARAMETERS SUCCESSFULLY". Pokud ne, stáhněte (otevřete) stávající nastavení ŘJ - klikněte na ikonku "UPLOAD" v horní liště programového okna

 1. Nastavte (zkontrolujte) resp. upravte parametry ŘJ podle potřeby (popis nastavení je samostatné v tabulce nastavení motoru GM MP4).
 2. Uložte nová nastavení parametrů do ŘJ - klikněte na ikonku "DOWNLOAD" v horní liště programového okna

 1. Pro uložení nastavení ŘJ do PC / NTB pro budoucí použití (archivace) lze použít ikonky "IMPORT (vyvolat nastavení ŘJ z PC / NTB)" resp. "EXPORT" (uložit nastavení ŘJ do PC / NTB).

 1. Po ukončení programování ŘJ vypněte hlavní vypínač na motokoloběžky (odpojovač baterie - vpravo dole), ukončete / zavřete program a odpojte USB programovací kabel.
 2. Uložte programovací konektor (kablík do původní polohy vedle baterie), založte fixační polystyren, opatrně založte kryt baterie (pozor neutrhnite kabely!) A opatrně našroubujte 6 šroubů po obvodu plastového krytu baterie (stupačka) - pozor nestrhněte závit!
 3. Přejeme příjemné ježdění s novými parametry řídící jednotky Crosco E-LINE.

 

poznámka: Výrobcem motoru poskytován zaZIPovaný obslužný program (SW) pro OS Win7 / Win8 / Win10, potřebný driver jakož i tabulku nastavení motoru naleznete na stránce www.croscoelektro.cz v sekci "Užitečné odkazy" dole, nebo si jej můžete stáhnout  kliknutím na název souboru v bodě,1. Tabulku s možnými parametry si zobrazíte zvětšením obrázku  případně si ji můžete stáhnout i s návodem  zde!
Toto zboží bylo přidáno do katalogu dne 20.04.2016.Doporučujeme:

POVYS

ze Zámecké Ovčírny

Bazénové hadice

TOPlist